W całym kraju od czwartku rozwijają się strajki w związku ze zmianą dotykającą aborcji

27.10.2020, 10:53 0 komentarzy
W całym kraju od czwartku rozwijają się strajki w związku ze zmianą dotykającą aborcji

W około osiemdziesięciu miejscowościach w naszym kraju oraz w 20 za granicą, na ulice ruszyły pełnoletnie kobiety, jak również i Panowie razem z młodzieżą, chcąc zobrazować swoje rozczarowanie w relacji do stanowiska Konstytucyjnego Trybunału pod kątem możliwości legalnego usunięcia ciąży. 22 października, w czwartek, w godzinach porannych, rada Trybunału uznała, iż usunięcie ciąży w razie niepoprawnie rozwijającego się płodu zostało uznane za wykluczające się z polską Konstytucją. Od tego czasu stale organizowane są protesty, które mają na celu wykazanie oburzenia w owej kwestii. Demonstrantom towarzyszą slogany: "To jest wojna" czy też "Piekło Kobiet". Wykrzykiwane są też różne teksty, jak chociażby "Wyp*******ć", albo też "***** ***", z czego zamiast gwiazdek da się wkomponować tekst, w dosyć ostry sposób sugerujący opuszczenia stanowiska przez rządzącą partię. Młodsi, jak i starsi obywatele udali się na ulice swoich miejscowości, żeby ukazać komitywę z kobietami, którym zostały odebrane racje do decydowania dzięki rządowej decyzji. Dziesiątki tysięcy tysięcy oburzonych ludzi w sporej liczbie miast Polski a także Polonia za granicą ma na celu zaznaczyć, że ów przepis nie może wejść w życie i tym samym zademonstrować swoją opozycję co do stanowiska aktualnie panującego rządu.

Demonstracje nieprzerwanie się rozwijają

W pierwszym tygodniu na proteście można było zobaczyć całe mnóstwo ludzi, w szczególności zirytowanych kobiet. W liczniejszych miastach, strajkujących były tysiące, ale też w mniejszych miejscowościach wielu ludzi wyrażało swój sprzeciw, zbierając się pod urzędami miejskimi oraz kierując się na tzw. "spacery". Na demonstracjach skandowanych jest sporo haseł, wyśpiewywane są piosenki, a na transparentach da się znaleźć różnorodne napisy i malowidła, takie jak "Moje ciało, mój wybór" bądź No women, no kraj. Jednak najważniejszym znakiem, który jest widoczny permanentnie, jest uznana błyskawica w czerwonym kolorze. Całe mnóstwo gwiazd oraz internetowych osobistości albo przyłącza się do strajków, pojawiając się na ulicach miast, czy też zamieszcza posty w social mediach, prezentując swoje wsparcie dla sprawy. Reprezentanci Kościoła Katolickiego oraz obecnie rządząca partia, którzy apelują o zrezygnowanie z demonstracji sądzą, iż Strajk Kobiet to rozbój, którego celem jest zniszczenie Polski.

W całym kraju mniej więcej 400 000 osób pojawiło się na wielu ulicach w aż ponad 400 manifestacjach, jednak największą liczbę demonstrantów można było zobaczyć w Warszawie. Zarówno Kraków, Poznań, Szczecin jak i wiele miast wojewódzkich zostały otoczone protestami. Nie wypada także nie wspomnieć o sprzeciwach w Londynie, Niemczech, we Włoszech, ale i też w Australii, czy Norwegii. Każdego dnia na ulicach miast można zaobserwować manifestacje, które mają na celu spór o prawa kobiet w naszym kraju. Najbardziej liczna do tej pory manifestacja ma odbyć się w piątek 30 października.

Tagi:

Zostaw komentarz