Technology

Fernando Santos nowym trenerem polskiego zespołu narodowego! 2023

28.06.2023, 16:22 0 komentarzy
Fernando Santos nowym trenerem polskiego zespołu narodowego! 2023

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił nazwisko nowego selekcjonera polskiego zespołu narodowego - będzie nim Fernando Santos!

Fani piłki nożnej z naszego kraju zdążyli się przyzwyczaić do tego, że w przypadku polskiej kadry narodowej zmiana selekcjonera ma miejsce naprawdę często. W minionej dekadzie narodowa kadra Polska prowadzona była przez 5 trenerów. Tylko jeden z ich wszystkich doprowadził do tego, że narodowa reprezentacja Polski osiągnęła spory sukces. Tutaj mowa oczywiście o Adamie Nawałce, który razem z polskim zespołem zdołał na Mistrzostwa Europy w 2016 roku dostać się do 1/4 finału turnieju odbywającego się we Francji. Polska drużyna poległa po konkursie rzutów karnych z drużyną Portugalii, którą na tym turnieju trenował Santos. Przewodniczący Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza bardzo długo skrywał przed dziennikarzami sportowymi imię kolejnego selekcjonera. 24. stycznia na Narodowym odbyła się specjalna konferencja prasowa, na której przedstawiony został kolejny trener polskiej drużyny narodowej.

Fernando Santos, który na ostatnich mistrzostwach świata prowadził kadrę narodową Portugalii będzie nowym selekcjonerem kadry Polski. Trenowana przez Santosa narodowa reprezentacja Portugalii dotarła tam do 1/4 finału, gdzie poległa z niespodzianką mistrzostw, a więc drużyną Maroka. Fernando Santos jak ogłosił Cezary Kulesza podpisał umowę z drużyną narodową Polski do 2026 roku. Santos podkreślił, że nie przybył do naszego kraju jedynie po to, aby zajmować się pierwszą drużyną, ale chciałby mieć również wpływ na zgrupowania młodszych roczników. Jest to naprawdę wielki postęp, jeżeli chodzi o stanowisko selekcjonera naszej drużyny i nie da się tego ukryć. Jeszcze nigdy w historii futbolu w naszym kraju nie mieliśmy tak uznanego selekcjonera. Specjaliści sportowi uważają, że jest to gigantyczna okazja dla naszego futbolu na wykonanie dużego kroku ku lepszemu. Fani piłki nożnej z naszego kraju nie mają wątpliwości, że powołanie Santosa na stanowisko selekcjonera, to dla nich doskonała nowina. Naprawdę wiele uważa, iż z tym selekcjonerem polska reprezentacja narodowa zdoła osiągnąć sukces, na który się zapatrujemy od wielu lat.

Zostaw komentarz