Technology

Polska reprezentacja już zna rywala w rywalizacji o kwalifikację do światowych mistrzostw w Katarze! O finał baraży zawodnicy polscy będą się mierzyć z kadrą Rosji!

28.11.2021, 12:51 0 komentarzy
Polska reprezentacja już zna rywala w rywalizacji o kwalifikację do światowych mistrzostw w Katarze! O finał baraży zawodnicy polscy będą się mierzyć z kadrą Rosji!

Z pewnością końcówka eliminacji do mundialu w wykonaniu zespołu Polski była zaskakująco przeciętna. W końcowym rozrachunku piłkarze polscy byli w stanie zapewnić udział w barażowej rywalizacji, jednak z za dużą nonszalancją przystąpili do starcia z węgierskim zespołem narodowym. Przegranej nie dało się uniknąć i z tej przyczyny nie mogliśmy być uprzywilejowani w losowaniu pojedynków barażowych. Mamy jednak szczęście i wylosowaliśmy umiarkowanie łatwą barażową ścieżkę. Rosyjska drużyna narodowa, która na zeszłych światowych mistrzostwach zdołała dotrzeć do 1/4 finału okazała się W pierwszej kolejności przeciwnikiem polskich piłkarzy. Dla graczy trenera Czerczesowa Stanisława to był bez najmniejszych wątpliwości świetny wynik, jednak po tych mistrzostwach ich gra nie wyglądała na tyle dobrze. I chociażby z tego powodu możemy mieć nadzieję na to, że damy radę ugrać awans do finałowego meczu barażowego turnieju o miejsce na światowym czempionacie w Katarze.

Na selekcjonera narodowej kadry Polski Paulo Sousę na moment przed losowaniem przeciwników barażowych runęła duża krytyka za jedenastkę, którą zdecydował się grać w starciu z kadrą narodową Węgier. Spore grono ekspertów przed poważnymi meczami rozmawiało nad kwestią tego, by zatrudnić zupełnie świeżego selekcjonera. Pomimo to swój stołek portugalski trener zachował i trzeba uświadomić sobie to, że miał przy losowaniu dużo szczęścia. Uniknęliśmy tym sposobem choćby bardzo trudnej rywalizacji z włoskim zespołem narodowym, a więc aktualnymi czempionami Europy. Jeśli uda nam się zwyciężyć rosyjską reprezentację narodową to w ostatnim spotkaniu rywalizować będziemy na Narodowym ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy reprezentacją Szwecji, a narodową reprezentacją Czech. Spotkanie ze szwedzkimi zawodnikami byłoby świetną szansą na rewanż za porażkę wynikiem 2 do 3 podczas Euro 2020 i to nie podlega wątpliwości. Starcie z rosyjską reprezentacją narodową nie będzie dla polskich reprezentantów zbyt proste i warto sobie to uświadomić. Polska kadra musi wdrapać się na wyżyny swoich umiejętności futbolowych jeśli rozmyślamy o kwalifikacji na mundial.

Zostaw komentarz