Technology

W weekend na boiskach we Francji było niezwykle emocjonująco i oglądać mogliśmy bardzo dużo bramek! Świetne spotkanie w niedzielę na wieczór we francuskiej lidze rozgrywali gracze Paris Saint Germain!

23.01.2022, 15:40 0 komentarzy
W weekend na boiskach we Francji było niezwykle emocjonująco i oglądać mogliśmy bardzo dużo bramek! Świetne spotkanie w niedzielę na wieczór we francuskiej lidze rozgrywali gracze Paris Saint Germain!

Naprawdę bardzo długo liga francuska uważana była przez ekspertów piłkarskich za rozgrywki niższego gatunku. Dobrze prowadzonych klubów, które mogłyby do samego końca walczyć w Lidze Mistrzów w większości przypadków nie mogliśmy podziwiać tam. Jednakże Na początku ostatniej dekady do Paris Saint Germain wkroczył całkowicie nowy prezes, który rozpoczął nową epokę dla stołecznego klubu a także francuskich rozgrywek. Francuska Ligue 1 od przejęcia PSG zaczęła być zdecydowanie bardziej rozpoznawalna i piłkarskie gwiazdy o wiele chętniej zgadzali się na transakcje do drużyn francuskich. W tym poście chcemy skupić się na tym, co dzisiaj dzieje się we francuskich rozgrywkach. Nie da się ukryć, iż na chwilę obecną najmocniejszym klubem w lidze francuskiej jest PSG, które znów bez większych komplikacji zmierza ku wygraniu mistrzostwa. Może się wydawać, iż na dzień dzisiejszy brakuje we Francji zespołu, który mógłby przerwać hegemonię graczy PSG.

Przygotowywana przez szkoleniowca Pochettino Mauricio drużyna pod wieczór w niedzielę triumfowała nad Reims rezultatem cztery do zera. Piłkarze PSG z racji tego mogli dopisać do swojego dorobku następne naprawdę istotne w odniesieniu do rywalizacji o krajowe mistrzostwo 3 punkty. Swoją pierwszą bramkę dla PSG w trakcie tego spotkania zdobył Sergio Ramos, który latem zeszłego roku pozyskany został z FC Realu Madryt i z pewnością dobrze wziąć to pod uwagę. Najciekawsze spotkanie rozgrywało się między Girondins Bordeaux oraz RC Strasbourg Alsace i nie podlega to wątpliwości. Zespół gości w trakcie obecnego sezonu walczy o grę w pucharach europejskich, ale podczas tego starcia musieli pogodzić się z porażką. Rezultatem 4:3 zwyciężyli piłkarze Girondins Bordeaux, co bez żadnych wątpliwości mogło podobać się piłkarskim fanom, którzy byli na trybunach w dniu spotkania. Na rezerwowej ławce mecz przesiedział z kolei Majecki Radosław, którego Monaco okazało się gorzej przygotowane od Montpellier HSC i poniosło porażkę rezultatem 2:3. To była naprawdę elektryzująca kolejka francuskiej ligi i trzeba to zaznaczyć.

Zostaw komentarz